RayBPMS، دستيابی به حداکثر کارايی و اثربخشی سازمانی

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش فناوری شخصی:

جوان ایرانی- ابزار RayBPMS، شامل زيرساخت و ماژول‌های جامعی جهت تحليل، طراحی، اجرا، يکپارچه‌سازی و کنترل فرآيندهای «مبتني بر فرد» و «مبتنی بر سيستم» در يك سازمان است.

RayBPMS، دستيابی به حداکثر کارايی و اثربخشی سازمانی

ابزار RayBPMS

، شامل زيرساخت و ماژول‌های جامعی جهت تحليل، طراحی، اجرا، يکپارچه‌سازی و کنترل فرآيندهای «مبتني بر فرد» و «مبتنی بر سيستم» در يك سازمان است.

اين ابزار با مدل‌سازی، خودكارسازی، مديريت و بهينه‌سازی فرآيندهای کسب‌و‌کار و هم‌چنين برقراری ارتباط با ساير سيستم‌های فعال در سازمان، امكان دستيابی به حداکثر کارايی و اثربخشی سازمانی را طبق چرخه‌ BPM از طریق ماژول‌های زیر فراهم می‌سازد:

ابزارهای طراحی و مدل‌سازی فرآیند

RayBPMS، دستيابی به حداکثر کارايی و اثربخشی سازمانی - تصویر 2

- ابزار طراحی فرآیند: توسط یک ابزار قدرتمند فرآیندهای کسب‌و‌کاربا پشتیبانی از استاندارد BPMN طراحی و ارزشیابی می‌گردد. هم‌چنین قوانین ساده و پیچیده‌ کسب‌و‌کار در دو محیط Wizard و کدنویسی تعریف می‌شود.

- ابزار طراحی فرم: توسط یک ابزار قدرتمند امکان طراحی فرم‌های فرآیندی (از فرم‌های ساده تا فرم‌های پیچیده و تودرتو) مهیا شده‌است. تنها از طریق Drag & Drop می‌توان از کنترل‌های متنوع و از پیش تعریف شده (برحسب نیاز سازمان‌ها) بر روی فرم‌ها استفاده نمود. هم‌چنین می‌توان پیش‌نمایشی از فرم طراحی شده را مشاهده کرد (WYSWYG).

- ابزار طراحی و مدیریت چارت سازمانی: توسط این ابزار چارت سازمانی، شامل تعریف کاربر، سمت، گروه، اشخاص حقیقی / حقوقی و واحد سازمانی طراحی و مدیریت می‌شود. همچنین تعریف سطح دسترسی برای کاربران به راحتی امکان‌پذیر است.

- ابزار طراحی موجودیت: توسط این ابزار موجودیت‌ها، صفت‌ها و ارتباطات مابین آنها بدون نیاز به کدنویسی و آشنایی با محیط SQL-Server فراهم شده‌است.

ابزارهای اجرای فرآیند:

RayBPMS، دستيابی به حداکثر کارايی و اثربخشی سازمانی - تصویر 3

- موتور اجرای فرآیند: این موتور وظیفه‌ اجرای فرآیندها، تغییر نگارش فرآیند، تغییر فرآیندهای در حال اجرا و... را بر‌عهده دارد.

- موتور اجرای قوانین: این موتور وظیفه‌ اجرا و مدیریت قوانین کسب‌و‌کار تعریف‌شده در مرحله‌ طراحی و مدل‌سازی را به‌عهده دارد. هم‌چنین امکان تغییر در‌ لحظه قوانین در‌حین اجرای سیستم وجود دارد.

- مدیریت اجرای فرم: با‌ استفاده از‌ این ابزار می‌توان بر‌ روی اجرای فرم سطوح دسترسی تعریف نمود، در‌ هر‌ لحظه از فرآیند رفتار‌ فرم را تعریف کرد، ارتباط اجزای فرم با‌ فرآیند و قوانین مربوط به‌آن را کنترل نمود و تغییرات مورد‌نیاز در فرم���ها را ایجاد کرد.

- ارتباط با سیستم‌های خارجی: امکان ارتباط با‌ استفاده از تکنولوژی وب‌سرویس با سیستم‌های خارج از RayBPMS را فراهم می‌کند.

ابزار‌های پایش و بهبود

RayBPMS، دستيابی به حداکثر کارايی و اثربخشی سازمانی - تصویر 4

- دشبورد مدیریتی: تعریف انواع شاخص‌های کلیدی عملکرد درون سازمان، مانیتور‌کردن آنها و معرفی انواع نمودارهای استاندارد برای نمایش آنها بر‌روی صفحات وب به صورت Drill Down بدون محدودیت تعداد.

- ابزار گزارش‌ساز: طراح فرآیند پس‌ از ساخت موجودیت‌های مرتبط با‌ فرآیند می‌تواند هر نوع گزارشی را از‌ جدول فرآیندی تولید نماید. در هنگام ساخت موجودیت‌ها، ساختار اطلاعاتی به ابزار گزارش‌ساز رایورز معرفی شده و طراحان گزارش می‌توانند بدون اطلاع از ساختار اطلاعات با استفاده‌ از عناوین فارسی گزارش خود‌ را طراحی نمایند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایتنا، شرکت مهندسی نرم‌افزار رایورز، با ارائه نرم‌افزارها، ابزار و خدمات مناسب، به سازمان شما کمک می‌کند که در هر سطحی از بلوغ مدیریت فرآیندهای کسب‌و‌کار هستید، قابلیت‌های سازمان خود‌ را ارتقاء داده و حرکت سازمان را در مسیر دستیابی به استراتژی های آن، تسهیل نمایید.
در صورتی که سطح بلوغ، «مبتنی بر قهرمان» باشد، شرکت نرم‌افزاری رایورز، «ماژول مدیریت وظایف» را در‌ اختیار سازمان قرار می‌دهد تا با استفاده از آن، امکان تعریف کار، ارجاع، پیگیری، خاتمه و غیره وجود داشته باشد.

تحلیل اطلاعات ثبت شده، با استفاده از ابزارهای BI رایورز، به سازمان‌ها در شناسایی فرآیندها‌ی داخلی و د‌ر نتیجه صعود به مرحله بالاتر کمک‌رسان خواهد‌بود.

در صورتی که سطح بلوغ، «فرآیندهای پراکنده» باشد، «سیستم مدیریت فرآیندهای کسب‌و‌کار رایورز» را می‌توان جهت پشتیبانی از تمامی مراحل چرخه حیات فرآیندها شامل مدل‌سازی، اجرا، پایش و بهبود فرآیندهای پراکنده به کار برد.
به واسطه این امر، فرآیندهای پراکنده مکانیزه شده و به‌تبع آن، سرعت و کیفیت انجام فر‌آیندها بهبود می‌یابد.

به منظور کمک‌رسانی به سازمان‌ها، شرکت مهندسی نرم افزار رایورزعلاوه برمکانیزاسیون فرآیندهای خاص عملیاتی هر سازمان، برخی از فرآیندهای عمومی نظیر درخواست مرخصی، مأموریت، اضافه‌کاری، استخدام، درخواست کالا و غیره را طراحی و مکانیزه نموده است.

به علاوه ماژول مدیریت وظایف، در این سطح برای حوزه‌هایی که فرآیندهای آن‌ها مشخص نشده است، می‌تواند مورد استفاده قرار‌گیرد تا علاوه بر بهبود عملکرد این حوزه‌ها، از تحلیل اطلاعات به دست آمده، شناسایی فرآیندها را تسهیل داد.

در سطوح بالاتر مدل بلوغ، اهمیت استفاده از سیستم های «مدیریت فرآیندهای کسب‌و‌کار» و «ابزار داشبورد مدیریتی رایورز» بیشتر می‌شود.

با استفاده از ابزار مدیریت فرآیندهای کسب‌و‌کار سازمان قادر خواهد‌ بود، فرآیندهای خود را مدل‌سازی و اجرا نماید. با استفاده از ابزار داشبورد مدیریتی رایورز شاخص‍‌های کلیدی عملکرد مربوط به فرآیندها اندازه‌گیری، اطلاعات فرآیندی تحلیل شده و راهکارهای ایجاد بهبود و تغییر در فرآیندها مشخص می گردد.

با توجه به این که فرآیندها، با ابزار مدیریت فرآیندهای کسب‌و‌کار رایورز مدل‌سازی و اجرا شده‌اند، در برابر این تغییرات از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار خواهند بود.

تغییرات با سرعت در فرآیند اعمال شده و چرخه جدیدی در فرآیند ایجاد می‌گردد.

RayBPMS، دستيابی به حداکثر کارايی و اثربخشی سازمانی - تصویر 5
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه