گوگل صدهزار لینک اینترنتی را فراموش کرد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- از زمان تصویب قانون مذکور یعنی ماه می 2014 تاکنون گوگل بخش اعظم درخواست‌های اعلام شده از سوی کاربران را تایید کرده است.

گوگل صدهزار لینک اینترنتی را فراموش کرد

از زمان تصویب قانون جدید دادگاه قضایی اتحادیه اروپا(ECJ) مبنی بر "فراموش شدن در فضای مجازی"، شرکت گوگل بیش از ۱۰۰ هزار درخواست برای اجرای این حکم را از طرف کاربران دریافت کرده است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در تازه‌ترین شماره خود نوشت که درخواست کاربران جهانی برای فراموش شدن در فضای مجازی یک روز پس از آن صورت گرفت که قانون‌گذاران اطلاعاتی اروپا از گوگل، مایکروسافت و یاهو خواسته بودند قوانین خود در جست‌وجوهای اینترنتی را بازبینی کنند.

گزارش این روزنامه ادعا می‌کند که از زمان تصویب قانون مذکور یعنی ماه می ۲۰۱۴ تاکنون گوگل بخش اعظم درخواست‌های اعلام شده از سوی کاربران را تایید کرده است و بر این اساس گفته می‌شود که تعداد لینک‌های فراموش شده به بیش از ۱۰۰ هزار عدد می‌رسد.

گوگل هنوز این رقم را تایید نکرده است. اما منابع آگاه تایید کردند که طی جلسه‌ای که روز گذشته در بروکسل برگزار شده بود گوگل اعلام کرد که فقط حدود ۳۰ درصد از این درخواست را قبول نکرده است.

منابع آگاه نیز به روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش دادند که گوگل با بیش از ۵۰ درصد درخواست‌ها برای فراموش شدن موافقت کرده است.

گوگل صدهزار لینک اینترنتی را فراموش کرد - تصویر 2

گفته می‌شود که تاکنون بیش از ۹۱ هزار فرد حقیقی برای پاک شدن لینک‌های خود درخواست‌شان را به گوگل ارائه کرده‌اند تا در مجموع بیش از ۳۲۸ هزار آدرس اینترنتی پاک شود که البته هنوز همه این درخواست‌ها بررسی نشده‌اند.

از بین درخواست‌های مذکور ۱۷۵۰۰ عدد مربوط به کشور فرانسه می‌شده است، ۱۶۵۰۰ درخواست مربوط به آلمان و ۱۲ هزار درخواست هم از بریتانیا دریافت شده است.

منبع آگاه همچنین توضیح داد که ۸ هزار درخواست را اسپانیایی‌ها، ۷۵۰۰ درخواست را ایتالیایی‌ها و ۵ هزار درخواست را هم هلندی‌ها برای فراموش شدن به گوگل ارسال کرده‌اند.

گوگل تایید کرده که تاکنون با بیش از ۵۰ درصد این درخواست‌ها موافقت کرده و لینک‌های مربوط به آنها را پاک کرده است و قرار است که به زودی یک گزارش جامع از سوی غول اینترنتی جهان در این زمینه منتشر شود.

گوگل صدهزار لینک اینترنتی را فراموش کرد - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه