کلاه دوچرخه‌سواری با دید هوشمند + تصاویر

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

کلاه دوچرخه‌سواری با دید هوشمند + تصاویر

 کلاه دوچرخه‌سواری با دید هوشمند + تصاویر

 محققان استرالیایی طرح مفهومی کلاه هوشمندی را ارائه کرده‌اند که اطلاعات مختلفی از جمله میزان سرعت، هشدارهای ایمنی و نقشه مسیر را در اختیار دوچرخه‌سوار قرار می‌دهد.

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از ایسنا ، نمونه‌های پیشرفته‌ کلاه ایمنی مخصوص دوچرخه‌سواران طراحی شده‌اند که به علاوه بر افزایش ضریب ایمنی، دسترسی به اطلاعات نقشه، مسیریابی، میزان سرعت و مسافت طی شده را امکانپذیر می‌کنند.

 

طرح مفهومی کلاه ایمنی Smart Hat که به تازگی ارائه شده است، علاوه بر محافظت کامل از سر دوچرخه‌سوار، دید هوشمندی شامل نقشه، پیام‌های هشدار، سرعت و مسافت را ارائه می‌دهد.

 

ویژگی اصلی این کلاه ایمنی هوشمند، استفاده از شماره شناسایی (ID)‌ در پشت کلاه است که شناسایی سریعتر دوچرخه‌سوار در زمان بروز سانحه را آسان‌تر می‌کند.

 

صدور مجوز یا شماره شناسایی (ID) برای دوچرخه‌سواران مسئله متداولی نیست، اما با کمک این سیستم امکان تعامل بهتر دوچرخه‌سوار با وسایل نقلیه و عابران پیاده فراهم می‌شود و از این طریق حتی می‌توان دوچرخه سواران را تحت پوشش بیمه قرار داد.

 

امکان تعامل کلاه ایمنی Smart Hat با دستگاه‌های هوشمند الکترونیک وجود دارد.

 

محدودیت سرعت، میزان دمای بدن، تعداد ضربان قلب و پیام‌های هشدار همگی روی صفحه نمایش مقابل چشم دوچرخه‌سوار نمایش داده می‌شوند؛ دوچرخه‌سوار می‌تواند در حال رکاب زدن نقشه مسیر را بر روی این صفحه نمایش مشاهده کند.

 

بلندگو و شاخص کنترل عملکردها بر روی فرمان دوچرخه از دیگر تجهیزات این کلاه ایمنی هوشمند محسوب می‌شود.

 

کلاه دوچرخه‌سواری با دید هوشمند + تصاویر - تصویر 2

 

کلاه دوچرخه‌سواری با دید هوشمند + تصاویر - تصویر 3

 

 

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه