کاهش بازده تحصیلی با غذاهای فست فود

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

کاهش بازده تحصیلی با غذاهای فست فود

کاهش بازده تحصیلی با غذاهای فست فود

تاثیر غذاهای فست فود بر چاقی بچه ها و ایجاد مشکلات در دوران بزرگسالی آنها ثابت شده است ولی تحقیقات نشان داده که مصرف این غذاها نه تنها بر سلامت آنها اثر دارد بلکه بر رشد تحصیلی آنها هم تاثیر منفی دارد.

 

به گزارش راسخون ، یک تیم تحقیقی در دانشگاه ایالت اوهایو اعلام کرده که مصرف این غذاها در بچه های کلاس پنجم باعث اشکال در درس ریاضی و در پایه هشتم منجر به مشکل در امتحانات درس علوم و خواندن می شود.

 

محققان بر این باورند که تقریباً 40 درصد بچه از رژیم غذایی ناسالم و قند ها و چربی های اضافه استفاده می کنند و تنها 21 درصد از بجه ها در سنین 6 تا 19 سالگی از غذای سالم و پنج وعده میوه و سبزیجات در روز استفاده می کنند. نمرات بچه هایی که از غذاهای فست فود استفاده می کردند 20 درصد پایین تر افرادی بود که اصلاً از این غذاها استفاده نمی کردند.

 

مدارک حاکی از آن است که مصرف غذاهای فسن فود در دراز مدت باعث چاقی کودکان می شود ولی مشکلات به همین جا ختم نمی شود.. استفاده این غذاها به مقدار زیاد بر درس خواندن و فعالیت کلاسی بچه ها تاثیر می گذارد. نمی توان مصرف این غذاها را کلاً حذف کرد ولی توصیه می شود والدین استفاده از فست فود ها را در حد امکان محدود کنند. این غذاها فاقد مواد مغذی موثر بر رشد شناختی از جمله آهن هستند از این رو رشد تحصیلی بچه ها تحت تاثیر قرار می دهد.علاوه بر این، بر اساس تحقیقات انجام شده، رژیم غذایی دارای چربی و با قند بالا با اختلال مهارت های حافظه و یادگیری مرتبط می باشد.

 

مترجم : فرزانه عالی نژادیان


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه