وزیر ارتباطات: استفاده از شبکه‌های اجتماعی باید برای مرم آزاد باشد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه اجتماعی:

جوان ایرانی- واعظی: دولت بنا ندارد شبکه‌های اجتماعی که در چارچوب می‌توان از آنها بهره گرفت را به دلیل مسائل اقتصادی محدود کند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جواب سوالی در رابطه با وضعیت شبکه‌های اجتماعی و اینکه آیا دولت بنای فیلتر این شبکه‌ها را دارد،‌ گفت: دولت بنا ندارد شبکه‌های اجتماعی که در چارچوب می‌توان از آنها بهره گرفت را به دلیل مسائل اقتصادی محدود کند البته بارها از مردم خواسته‌ایم که از این شبکه‌ها استفاده‌های مجاز داشته باشند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه در دو ماه گذشته اقدامات خوبی از سوی دانشگاهیان و گروه‌های داخلی برای ایجاد شبکه‌های جدید انجام شده است که مورد استقبال قرار گرفته است، افزود: شبکه‌های اجتماعی ابزاری برای استفاده مردم هستند و ما گرچه می‌دانیم از نظر اقتصادی برای وزارت ارتباطات مناسب نیست اما با توجه به اقبال جوانان به این شبکه‌ها بنا داریم استفاده از آن آزاد باشد اما توصیه می‌کنیم نکات اخلاقی در استفاده از این شبکه‌ها رعایت شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با نتایج جلسه شورای عالی فضای مجازی، گفت: جلسه شورای عالی فضای مجازی این هفته تشکیل شد. در مورد پیامک‌های انبوه که مورد اعتراض اقشار مختلف مردم بود بررسی‌هایی انجام شد و روی کلیات به نتیجه رسیدیم و قرار شد در جلسات آینده در مورد جزئیات تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین در مورد روند فعالیت شبکه ملی اطلاعات و جایگاه بخش خصوصی در فعالیت آن، گفت: شبکه ملی اطلاعات ۱۰ سال است که موضوعش مطرح است و در قانون برنامه پنجم به طور جدی به آن پرداخته شده است که قرار بود تا دو سال اول برنامه پنجم نهایی شود بنابراین دولت این موضوع را در اولویت کار خود قرار داده است و امیدواریم در دو سال آخر برنامه اجرایی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مدل مفهومی برای شبکه ملی اطلاعات نهایی شده است و پروژه‌های آن نیز تعریف شده که انشاءالله با مساعدت آقای دکتر نوبخت و تایید بودجه آن امیدواریم بخشی از آن امسال و بخش عمده آن تا سال آینده انجام شود و در این راستا قم ر�� به عنوان پایلوت انتخاب کردیم تا مقدمات آن فراهم شود.

وی همچنین در مورد جایگاه بخش خصوصی در طرح شبکه ملی اطلاعات، گفت: در زیرساخت‌ها با توجه به هزینه‌های عظیم بخش خصوصی سرمایه‌گذاری نمی‌کند اما به طور کل بخش خصوصی در حوزه فضای مجازی و IT می‌تواند نقش پررنگی داشته باشد و سیاست ما نیز این است که کار تصدی‌گری نکنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جواب سوالی در مورد ارائه اینترنت رایگان به مردم به عنوان حقوق شهروندی، گفت: بعید می‌دانم جایی از دنیا اینترنت رایگان وجود داشته باشد البته در مکان‌هایی مثل فرودگاه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ به عنوان تسهیلات مطرح است و حتی به صورت بسته‌هایی نیز مانند کاری که امروز رایتل در کشورمان انجام می‌دهد در نظر گرفته شده است و اگر هم در دنیا جایی اینترنت رایگان وجود داشته باشد جزو استثنائات است اما در ایران فعلی تصمیمی نداریم که این کار را انجام دهیم چون اینترنت در اختیار بخش خصوصی است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه