هکرهای روسی دو هفته ایمیل پنتاگون را از کار انداختند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- این حمله بسیار پیچیده و با هدفگیری بسیار دقیق انجام شد. بررسی‌های نشان داد حمله را گروهی در روسیه هدایت کردند.

هکرهای روسی دو هفته ایمیل پنتاگون را از کار انداختند

رایانه‌های دولت آمریکا بار دیگر مورد هدف «حملات پیچیده» هکرها قرار گرفت و در نتیجه آن سیستم پست الکترونیکی پنتاگون به مدت دو هفته از کار افتاد.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز به نقل از اینکوئیرر، مقامات آمریکایی با تایید مطلب مذکور به خبرگزاری NBC توضیح دادند که سیستم پست الکترونیکی Joint Staff وزارت دفاع این کشور در تاریخ ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۵ قربانی حملات پیچیده هکری شد و بررسی‌های بیشتر نشان داد گروهی از مجرمان روسی این حملات پیشرفته را مدیریت کردند.

در بیانیه مقامات آمریکایی گفته شد: «این حمله بسیار پیچیده و با هدفگیری بسیار دقیق انجام شد ... بررسی‌های ما نشان داد که حمله را گروهی در روسیه هدایت کردند.»

این افراد بلندپایه که نامشان فاش نشده است توضیح دادند سرورهای مورد حمله هکرها توسط ۴ هزار کارمند وزارت دفاع آمریکا مورد استفاده قرار می‌گرفت که تمامی آنها از کار افتاد که البته این حمله باعث نشد هیچ گونه اطلاعات طبقه‌بندی شده سرقت شود یا در معرض خطر قرار بگیرد.

هکرهای روسی دو هفته ایمیل پنتاگون را از کار انداختند - تصویر 2

یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا نیز در این خصوص توضیح داد: «شبکه‌های غیرطبقه‌بندی شده Joint Staff برای تمام کارمندان ما هم‌اکنون قطع است. ما به تلاش خود ادامه می‌دهیم تا خطرات و مشکلات اصلی حملات سایبری را در نقاط مختلف شبکه‌های خود شناسایی کنیم. ما با این هدف تلاش می‌کنیم سیستم Joint Staff به زودی دوباره راه‌اندازی شود.»

«هایان سونگ» مدیر بازارهای ایمن مرکز Splunk هشدار داد که دولت آمریکا و صنایع وابسته به آن می‌بایست هرچه سریع‌تر به یک راهکار جامع دسترسی پیدا کنند و در غیر این صورت به زودی حملات گسترده‌تری صورت می‌گیرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه