زمانی که همسران همکار بودن با هم را تجربه میکنند ، چالش های کمتری در خصوص یکپارچه کردن کار و زندگی خود خواهند داشت و همچنین در موقع بروز مشکلات کاری می توانند از حمایت های عاطفی یکدیگر برخوردار شوند. همکار بودن همسران با هم با چالش های زیادی همراه است اما فوایدی چون درک متقابل از هم و درکنار هم بودن در تمام مدت کار را نیز دارد. تاثیر همکار بودن با همسر در زندگی مشترک. کار کردن با همسر در یک محیط کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد. روابط همسران گاهی بر اثر کارهایی که انجام میدهند دستخوش تغیی ...

همکار بودن با همسر چه مزایا و چه معایبی دارد؟

 

زمانی که همسران همکار بودن با هم را تجربه میکنند ، چالش های کمتری در خصوص یکپارچه کردن کار و زندگی خود خواهند داشت و همچنین در موقع بروز مشکلات کاری می توانند از حمایت های عاطفی یکدیگر برخوردار شوند.

همکار بودن همسران با هم با چالش های زیادی همراه است اما فوایدی چون درک متقابل از هم و درکنار هم بودن در تمام مدت کار را نیز دارد.

تاثیر همکار بودن با همسر در زندگی مشترک

کار کردن با همسر در یک محیط کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد. روابط همسران گاهی بر اثر کارهایی که انجام میدهند دستخوش تغییراتی میشود که شاید خود آنها هم از آن بی اطلاع باشند . همسرانی که با هم در یک محیط کار میکنند و همکار بودن با هم را تجربه میکنند علاوه بر مزیت در کنار هم بودن باید خود را برای مشکلات ناشی از داشتن شغل مشترک در خانه نیز آماده کنند .

زمانی که همسران همکار بودن با هم را تجربه میکنند ، چالش های کمتری در خصوص یکپارچه کردن کار و زندگی خود خواهند داشت و همچنین در موقع بروز مشکلات کاری می توانند از حمایت های عاطفی یکدیگر برخوردار شوند.

مثلا زن و شوهری را در نظر بگیرید که شغل مشترک دارند و با هم همکار هستند ، اگر مرد رئیس آن شرکت باشد احتمال انجام کار کمتر برای همسر او وجود دارد و اینکه احتمالال فرمان برداری تام در محیط کار شاید دشوار باشد و در این صورت هم در روابط همسران مشکل به وجود می آید و هم در روابط شغلی آنها.

همکار بودن همسران با هم از جهاتی خوب و از جهاتی بد است و روابط همسران در محیط منزل نیز تاثیر میگذارد.

تاثیر همکار بودن همسران در روابط آنها

اگر با هم همکار هستید به این چند نکته برای حفظ کیفیت رابطه توجه کنید:

همکار بودن با همسر چه مزایا و چه معایبی دارد؟

همکار بودن با همسر هم دارای مزایا است و هم معایبی دارد

مسأله کار و رابطه را از هم جدا کنید
ارتباط شما باهم در محیط کار و در زندگی خانوادگی دو مسأله متفاوت هستند. به همین ترتیب رفتار شما نیز با همسرتان در این دو محیط متفاوت است.آنچه در رابطه عاطفی وجود دارد نباید در محیط کار تأثیری داشته باشد.اگر در خانه سر هر موضوع مشترک زناشویی اختلاف و جروبحثی داشته اید، نباید آن را وارد مسائل کاری تان کنید همچنین عواطف و احساسات شما نباید کیفیت انجام کاری را که به عهده شماست تحت تأثیر قرار بدهد.
فردیت تان را از دست ندهید
زمانی که زن وشوهر همکاری نزدیکی در محیط کار دارند به سختی می توانند هویت و شخصیت مستقل خود را حفظ کنند. راهکارهای زیادی برای حفط فردیت هرکدام از شما وجود دارد و شما باید با توجه به نوع باید راه حفظ هویت خودتان را پیدا کنید. توانایی گرفتن تصمیم های شخصی و داشتن ایده های مجزا و حذف وابستگی در تصمیم گیری ها می تواند راهکاری برای شما باشد..
فضای کار را از هم جدا کنید
یکی از راههای حفظ هویت و حریم خصوصی جداکردن محیط کار از همسرتان است. خوب است اتاق کار و فضای تان از همسرتان جدا باشد. حتی اگرهردو در خانه کار می کنید زمان و مکان کار را تا جایی که برایتان امکان دارد از هم جدا کنید.زمانی که هردو روی یک موضوع کار می کنید نیز باید فضای کاری هرکدام از شما جدا باشد.مدارک، اسناد، وسایل مورد نیاز برای کار را از هم جدا کنید،حتی اگر لازم است برنامه های کاری را با نامه به هم اطلاع بدهید و واسطه ای برای کار مشترک داشته باشید.
کار در بخش ها و محیط های مجزا
اگر کار شما مشترک و بسیار نزدیک به هم است در امور هم دخالت نکنید. تا زمانی که همسرتان از شما مشاوره به عنوان یک همکار نخواسته است در امور کاری اش دخالت نکنید. اگر احساس می کنید نمی توانید مداخله نکنید در بخش های متفاوت کار کنید.شرکت یا مؤسسه می تواند کارهای متفاوتی را به شما پیشنهاد بدهد.
باوجود اختلاف نظرها باهم کار کنید
زن و شوهرهای همکار معمولاً تنش و اختلاف نظرهای بیشتری باهم دارند؛کم کردن اختلاف نظرها و رسیدن به توافق جمعی کار سختی است.شما باید یاد بگیرید با همدلی، درک تفاوت ها و تلاش برای رسیدن به یک توافق مشترک تنش ها را کم کنید.

همکار بودن با همسر چه مزایا و چه معایبی دارد؟

همکار بودن با همسر میتواند بر روابط همسران تاثیر مستقیم داشته باشد

به وظایف خودتان عمل کنید
به این دلیل که باهم همکار هستید نباید مسئولیت هایتان را به دوش دیگری بیندازید.هرکدام از شما باید دقیقاً پایبند وظایف خودش باشد و همان مناسباتی که با همکاران دیگرتان دارید باید با همسرتان داشته باشید.
به پیشرفت فکر کنید
همکار بودن با همسرتان و احساس صمیمیت و نزدیکی همیشه هم خوب نیست.همسرتان ممکن است نقص ها و ناتوانی تان را نادیده بگیرد یا جبران کند.از همسرتان بخواهید صرف نظر از اینکه چقدر دوستتان دارد به شما بگوید ایراد کارتان کجاست و به جای جبران، شما را برای بهبود مهارت هایتان تشویق کند.
ارزش همکار بودن
کارکردن با همسرتان در یک محیط ممکن است با چالش همراه باشد اما فایده های ویژه ای هم دارد؛درک شما از موقعیت کاری یکدیگر، کارکردن با عشق و درکنار کسی که دوستش دارید، اعتماد و تعهدی که نسبت به کار مشترک احساس می کنید همگی مزیت به حساب می آیند.

مزایا و معایب همکار بودن با همسر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه