نخستین گوشی آمازون، سخت‌ترین گوشی دنیا برای تعمیر

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش موبایل:

جوان ایرانی- مرکز iFixit به این نتیجه رسیده است که اگر Fire Phone آمازون خراب شود، در شرایط کنونی کاربران تقریبا باید قید آن را بزنند.

نخستین گوشی آمازون، سخت ترین گوشی دنیا برای تعمیر

شرکت آمازون صاحب بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان نخستین گوشی هوشمند خود را با نام Fire Phone روانه بازار کرده است.
اما بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که تعمیر این دستگاه نسبت به گوشی‌های Galaxy S5 سامسونگ و آیفون 5s سونی بسیار دشوارتر است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز، مرکز iFixit بر اساس آخرین بررسی خود متوجه شد که تعمیر نخستین گوشی هوشمند ساخته شده توسط شرکت آمازون چندان هم راحت نیست و به عبارتی می‌توان آن را پیچیده‌ترین و سخت‌ترین گوشی موجود در بازار برای تعمیرات دانست.

گوشی هوشمند Fire Phone آمازون این روزها در آمریکا به فروش می‌رسد و به همین خاطر هنوز زمان آن نرسیده است تا نتایج حاصل از بررسی کاربران در مورد این محصول هم مشخص شود.

اما مرکز iFixit اخبار خوبی در این زمینه ندارد و بر اساس بررسی‌های خود روی گوشی مذکور به این نتیجه رسیده است که اگر Fire Phone خراب شود، در شرایط کنونی کاربران تقریبا باید قید آن را بزنند.

نخستین گوشی آمازون، سخت‌ترین گوشی دنیا برای تعمیر - تصویر 2

مرکز iFixit برای آنکه میزان سخت بودن تعمیر گوشی‌ها مشخص شود معیارهای مختلفی را در نظر گرفت و در مجموع امتیاز ۱۰ را به آنها داد و به عبارت دیگر هر گوشی که فرآیند تعمیر آن آسان بود و از همه بخش‌ها امتیاز کامل را کسب می‌کرد، به آن امتیاز ۱۰ داده می‌شد.

در پایان این بررسی مشخص شد که Fire Phone در مجموع توانسته است امتیاز ۳ را کسب کند و این مسئله نشان می‌دهد که تعمیر این گوش اصلا کار آسانی نیست.

بررسی این مرکز همچنین نشان داد که Galaxy S5 سامسونگ برای تعمیر امتیاز ۵ و آیفون 5S اپل امتیاز ۶ را از ۱۰ کسب کرده‌اند.

نخستین گوشی آمازون، سخت‌ترین گوشی دنیا برای تعمیر - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه