مدیر NSA: چین می‌تواند همه سیستم‌های آمریکا را از کار بیاندازد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- مهاجمان دیجیتالی این توانایی را دارند تا کنترل سیستم‌های مذکور را در دست بگیرند و با شناسایی عملیات‌های مختلف، نقشه اصلی مخصوص طراحی شبکه‌های امنیتی را به دست آورند.

مدیر NSA: چین می تواند همه سیستم های آمریکا را از کار بیاندازد

چین و احتمالا یک یا دو کشور دیگر این توانایی را دارند تا به سیستم‌های رایانه‌ای، نیروگاه‌های تامین انرژی، شبکه هوانوردی و شرکت‌های تجاری آمریکا حمله کنند و آنها را از پا دربیاورند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز، دریاسالار "مایک راجرز"(Mike Rogers) مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا(NSA) با اعلام این مطلب هشدار داد که اگر خطر سایبری چین جدی گرفته نشود، این کشور می‌تواند تمام زیرساخت‌های اصلی آمریکا را از کار بیاندازد.

او طی سخنرانی خود در جمع مجلس نمایندگان کمیته اطلاعاتی آمریکا نگرانی خود را از تهدیدهای سایبری اعلام کرد و توضیح داد که مهاجمان دیجیتالی این توانایی را دارند تا کنترل سیستم‌های مذکور را در دست بگیرند و با شناسایی عملیات‌های مختلف، نقشه اصلی مخصوص طراحی شبکه‌های امنیتی را به دست آورند.

مدیر NSA: چین می‌تواند همه سیستم‌های آمریکا را از کار بیاندازد - تصویر 2

او گفت: «آنچه که ما را نگران می‌کند میزان دسترسی آن‌ها است. این قابلیت می‌تواند یک تهدید ملی محسوب شود و از افراد یک جامعه گرفته تا گروه‌ها، سازمان‌ها و دولت را دچار مشکلات اساسی کند.»

راجرز اظهار داشت که چین از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که این توانایی را دارد و البته یک یا دو کشور دیگر نیز قادر به انجام این قبیل فعالیت‌ها هستند.

"هونگ لِی"(Hong Lei) سخنگوی وزارت امور خارجه چین چندی پیش اعلام کرد که دولت این کشور انجام هرگونه هک‌های سایبری را ممنوع اعلام کرده است و آمریکایی‌ها قربانی بیشترین اقدامات هکری چینی‌ها بوده‌اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه