مخمصه‌ای که گوگل در اروپا گرفتار آن شد

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

جوان ایرانی- گوگل متهم به سؤاستفاده از جایگاه و موقعیت خود برای آسیب زدن به سایر رقبای خود شد.

مخمصه ای که گوگل در اروپا گرفتار آن شد

مت بریتین مدیر فعالیت‌های گوگل در اروپا می‌گوید این شرکت نتوانسته نیروهای مورد نیاز برای رسیدگی به امور خود را در این قاره به خدمت بگیرد و به همین علت در مخمصه گیر کرده است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، وی اذعان کرده که گوگل در درک اروپا و نیازهای آن شکست خورده و به اندازه کافی وقت صرف گفتگو با سیاست‌گذاران اروپایی نکرده و افراد مورد نیاز را بدین منظور به کار نگرفته است.

بریتین در مصاحبه خود با نشریه پلتیکو در این مورد گفته است: ما درک می‌کنیم که نگرش افراد در اروپا مشابه با مردم آمریکا نیست.

گوگل این روزها به اتهام انحصارطلبی تجاری و عدم رعایت حقوق شرکت‌های خصوصی رقیب در قاره اروپا به شدت مورد حمله قرار گرفته و حتی ممکن است از سوی اتحادیه اروپا با جریمه چند میلیارد دلاری مواجه شود.

ماگرت وستاگر کمیسیونر امور رقابتی اتحادیه اروپا در آوریل گذشته گوگل را به سوءاستفاده از جایگاه و موقعیت خود به عنوان برترین موتور جستجوی اینترنتی برای آسیب زدن به دیگر رقبا متهم کرد.

به گفته وی گوگل از شهرت سرویس‌های مختلف خود مانند جیمیل، یوتیوب، سرویس‌های خرید آنلاین و ... برای به حاشیه راندن خدمات مشابه شرکت‌های رقیب استفاده می‌کند و همین امر ممکن است جریمه‌ای ۶.۶ میلیارد دلاری را برای گوگل به همراه بیاورد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه