طرح یک شرکت کانادایی برای ساخت آسانسور فضایی + عکس

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

طرح یک شرکت کانادایی برای ساخت آسانسور فضایی + عکس

 طرح یک شرکت کانادایی برای ساخت آسانسور فضایی + عکس

سفر به مدار زمین با استفاده از یک آسانسور همیشه در حد یک تئوری بوده اما یک شرکت کانادایی با ارائه طرحی، گامی به سوی عملی شدن این ایده برداشته است.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپیس، اخیراً یک شرکت کانادایی با طراحی یک آسانسور فضایی قصد دارد تا هزینه سفرهای فضایی را تا 30 درصد کاهش دهد.

این آسانسور که توسط شرکت «Thoth Technology» طراحی شده است و قادر خواهد بود فضانوردان و محموله‌های فضایی را تا ارتفاع 20 کیلومتری از سطح زمین بالا ببرد.

 

طرح یک شرکت کانادایی برای ساخت آسانسور فضایی + عکس - تصویر 2

 

این آسانسور می‌تواند اجسام سنگین را با استفاده از نیروی برق بالا برده و سپس هواپیماهای فضایی در بالای این آسانسور، فضانوردان را تا مدار زمین منتقل می‌کنند.

بنا بر این گزارش، عملیات سوخت گیری هواپیماها در بالای این آسانسور انجام می‌شود و فضای طراحی شده در بالای آن، مکانی برای فرود و پرواز مجدد هواپیماها خواهد بود.

 

طرح یک شرکت کانادایی برای ساخت آسانسور فضایی + عکس - تصویر 3

 

«کارولین روبرت» رئیس این شرکت عنوان می‌کند: اگر شرکت‌های دیگر، برای توسعه شیوه‌های جایگزین پرتاب موشک به فضا اقدام کنند، قطعاً شمار سفرهای فضایی افزایش خواهد یافت.

آسانسور فضایی، وسیله‌ای خیالی است که برای انتقال ماده از سطح یک جرم آسمانی به فضا طراحی شده‌ است. برای این وسیله طرح‌های بسیاری تصور شده است که همه آنها شامل مسافرت به فضا از طریق حرکت در امتداد ساختاری ثابت به‌جای اس��فاده از موشک‌های فضایی است.

طرح کلی این وسیله غالباً به سازه‌ای مربوط می‌شود که از روی سطح زمین – در نزدیکی یا روی استوا – تا مدار پیرامون زمین و فضای بی‌وزنی امتداد خواهد داشت.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه