سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری آی بی ام در اینترنت اشیاء

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

جوان ایرانی- شرکت بزرگ آی بی ام نیز تصمیم دارد تا پورژه اینترنت اشیاء را به‌شدت جدی بگیرد و برای توفیق در این بازار آینده ‌محور نیز بودجه‌ای ۳ میلیارد دلاری را در قالب سرمایه اولیه به این طرح تزریق کرده است.

سرمایه گذاری ۳ میلیارد دلاری آی بی ام در اینترنت اشیاء

شرکت بزرگ آی بی ام نیز تصمیم دارد تا پروژه اینترنت اشیاء را به‌شدت جدی بگیرد و برای توفیق در این بازار آینده ‌محور نیز بودجه‌ای ۳ میلیارد دلاری را در قالب سرمایه اولیه به این طرح تزریق کرده است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از شماران سیستم از thewestsidestory، این رقم سنگین به صورت یکجا توسط آی بی ام خرج نخواهد شد بلکه به‌صورت تدریجی و در بازه زمانی ۴ ساله‌ای به واحد تحقیقات و توسعه این شرکت تحویل داده خواهد شد.

در این میان باب پیکیانو به‌عنوان نایب رییس بخش تحلیل آی بی ام درباره این موضوع می‌گوید: «دانش ما از دنیای پیرامونمان با کمک هر حسگر یا دستگاهی که در جهان استفاده می‌شود بالاتر می‌رود ولی در بیشتر موارد تصمیم نمی‌گیریم که برای بهره‌ گرفتن از این موضوع اقدام کنیم، حتی وقتی که می‌دانیم نتایج ما را به پیشرفت سوق خواهند داد.»

سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری آی بی ام در اینترنت اشیاء - تصویر 2
سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری آی بی ام در اینترنت اشیاء - تصویر 3

شایان ذکر است که پروژه آی بی ام بیشتر بر روی خدمات ابری‌محور و پلتفرم‌های آزاد تاکید خواهد داشت و می‌توان از آن برای بسیاری از موارد قابل تصور استفاده کرد.

درک عمومی از اینترنت اشیاء هنوز در سطح بین‌المللی به‌درستی شکل نگرفته است و شاید بزرگ‌ترین چالش پیش روی شرکت‌هایی مانند آی بی ام این باشد که به جهانیان نشان بدهند که اینترنت اشیاء دارای چه قابلیت‌هایی خواهد بود و چه مزایایی برای زندگی بشر به همراه خواهد داشت که قاعدتا بخشی از این رقم ۳ میلیارد دلاری به این موضوع اختصاص خواهد یافت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه