ساخت نخستین نمایشگر سه بعدی بدون شیشه جهان

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

ساخت نخستین نمایشگر سه بعدی بدون شیشه جهان

ساخت نخستین نمایشگر سه بعدی بدون شیشه جهان

محققان نسل جدیدی از نمایشگرهای سه بعدی را ساخته اند که برای مشاهده آنها نیازی به استفاده از عینک های مخصوص نیست.

 

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، گروهی از محققان در دانشگاه فنی وین با بهره گیری از تازه ترین دستاوردهای دانش ساخت صفحات LED روشی نوین جهت نمایش تصاویر سه بعدی ارایه کرده اند که به جهت عدم نیاز به استفاده از عینک های مخصوص سه بعدی بینی، انبوهی از افراد در نقاط پرجمعیت و شلوغ نظیر ورزشگاهها می توانند شفاف ترین تصاویر و ویدئوها را در قالب نمایشی سه بعدی مشاهده کنند.

 

نکته جالب توجه این است که در این فناوری جدید اثری از لایه شیشه ای مخصوص بر روی نمایشگر نیست.اوج خلاقیت به کار رفته در این نوآوری به ارسال مستقیم پرتوهای نوری به چشم بیننده است. این ابتکار عمل از طریق پرتوهای لیزری و نوعی سیستم پیچیده آینه ای صورت می گیرد.

 

هر یک از پیکسل های سه بعدی به کار رفته در این نمایشگر جدید که به آن Trixel گفته می شود توسط سیستمی متشکل از لیزرها و آینه متحرک مورد استفاده قرار می گیرد تا پرتوهای نوری را در جهات مختلف در محیط منتشر کند.ابداع کنندگان این فناوری نوین مدعی هستند از آنجا که کیفیت تصاویر در این نمایشگر بسیار بالاست و چشم چپ بیننده تصویری متفاوت نسبت به چشم راست می بیند، بیننده در کل شاهد تصویری سه بعدی با کیفیتی بالاست.

پیش بینی می شود این فناوری نوین به زودی در استادیوم های ورزشی، سالن های تئاتر و کنفرانس مورد استفاده قرار گیرد.

 


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه