رشد چشمگیر درآمد فیس‌بوک

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه اجتماعی:

جوان ایرانی- درآمد شبکه اجتماعی فیس‌بوک در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی به حدود سه میلیارد دلار رسید.

رشد چشمگیر درآمد فیس بوک

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، فیس‌بوک با انتشار گزارش مالی خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که در این مدت دو میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار درآمد داشته است که این رقم بیش از پیش‌بینی‌های کارشناسان بود.

به گزارش فیس‌بوک درآمد این شرکت به ازای هر سهم در بازار سهام ۰.۴۲ دلار افزایش داشت و میزان درآمد سه ماهه دوم سال را به دو میلیارد و ۹۱۰ میلیوندلار رساند. این در حالی‌ است که پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران وال استریت این بود که این رقم به ازای هر سهم ۰.۳۲ دلار٬ معادل دو میلیارد و ۸۱۰ میلیون دلارخواهد بود.

فیس‌بوک اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال شاهد افزایش علاقه در میان شرکت‌های تبلیغاتی و همچنین کاربران بوده است و سود حاشیه‌ای شرکت افزایش داشته است.

فیس‌بوک اکنون یک و نیم میلیون مشتری در بخش تبلیغات دارد و در همه مناطق جغرافیایی که شرکت در آن فعال است، این بخش از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.

درآمد کلی تبلیغات فیس‌بوک در سه ماهه دوم امسال دو میلیارد و ۶۸۰ میلیون بوده که نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. تبلیغات گوشی‌های همراه که زمانی به نظر می‌رسید، سود چندانی برای فیس‌بوک ندارد، اکنون ۶۲ درصد درآمد تبلیغات را به خود اختصاص داده است.

به گزارش دویچه وله، به گفته شرلی سندبرگ٬ مدیر اجرایی فیس‌بوک٬ این شرکت هم‌اینک بیش از ۳۰ میلیون کسب و کار کوچک از طریق صفحات تبلیغات که در وب‌سایت فیس‌بوک فعال هستند، دارد و شمار همکاری‌های تبلیغاتی فیس‌بوک نیز بر یک و نیم میلیون مورد بالغ می‌شود.

در عین حال شمار روزانه و ماهانه کاربران فعال فیس‌بوک همچنان در حال افزایش است. فیس‌بوک در پایان سه ماهه دوم امسال ماهانه یک میلیارد و ۳۲ میلیون نفر و روزانه ۸۲۹ میلیون کاربر فعال داشت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه