راه های تشخیص علاقه مردان

راه های تشخیص علاقه مردان

مجموعه : روانشناسی و زندگی بهتر
راه های تشخیص علاقه مردان

سوال کاربر: پسری را برای ازدواج دوست دارم.از کجا بفهمم او هم به من علاقه دارد؟

پاسخ:
این قانون طبیعت در مردهاست که از دختری که او را انتخاب نموده است، دوری می‌کنند هرچند ممکن است برای گذراندن لحظات لذتبخش جسمی و روانی مدتی با او بمانند اما هرگز او برای زندگی آینده انتخاب نمی‌کنند. چرا؟ چون پسرها از انتخاب شدن متنفرند و دوست دارند انتخابگر باشند. پس با تلاش برای جذب او، از او دور شده‌اید.

 

به هرحال اگر تمایل به ازدواج با ایشان را دارید (نه رفاقت) بدون اینکه احساسی و هیجانی با این موضوع برخورد کنید، وجود یا فقدان نشانه ‌های اولیه یک همسر مناسب را در او بسنجید؛ پایبندی به دستورات دینی، خوش اخلاقی، تلاش و … . نشانه‌هایی که در انتهای مطلب تقدیمتان خواهیم نمود، تنها نشان می‌دهد این احساس دوطرفه است یا یکطرفه به سوی ناکجاآباد اما هرگز نشانگر این نیست که آیا او لیاقت شما را دارد یا خیر، آیا او دارای معیارهای همسر مناسب هست یا خیر.

 

پس صرفا به آنها اکتفا نکنید. علامت حقیقی عشق و تمایل او به شما تنها یک رفتار است؛ اگر شما دختر هستید، او با برپایی مراسم رسمی خواستگاری، تمام تلاش خود را خواهد نمود تا ضمن جلب موافقت خانواده خود، والدین شما را برای رسیدن به شما راضی نماید. اگر شما پسر هستید، دختر مورد نظرتان با امتناع از رابطه قبل از ازدواج، ثابت خواهد کرد فردی عفیف است که تمام توان عاطفی و جسمی خود را مختص همسر آینده خود خواهد دید و با نظر موافقی که به خواستگاری رسمی شما خواهد داد، علاقه خود را ثابت خواهد نمود.

 

برخی از نشانه های علاقه

1. نمی تواند چشم از شما بردارد
بویژه مردها موجودات بصری هستند. زمانی که یک مرد زنی را می بیند که به نظرش جذاب می آید، دوست دارد دوباره به او نگاه کند، و دوباره، و دوباره.

 

2. به شما نزدیک تر می‌شود
نزدیک تر شدن آگاهانه به شما برای صحبت، و یا تمرکز تمام توجه اش تنها به شما و مکالمه تان نیز نشانه خوبی از این است که به شما علاقه مند شده است. به هربهانه می‌خواهد به شما نزدیکتر باشد.

 

3. ممکن است با شما شوخی کند
زنان به مردان بامزه جلب می شوند، و به نظر می رسد مردان به طور ذاتی می دانند که این یکی از سلاح های قوی‌ای ست که مردان در مقابل زنان به کار می‌برند. اگر یک مرد یا زن با شما، و تنها شما شوخی کند، می توانید نتیجه بگیرید که به تعامل بیشتر با شما علاقه دارد. اگر او با همه افراد دیگر در گروه نیز شوخی کند، ممکن است تنها در حال لذت بردن از بودن در مرکز توجه است، ولی یک شوخی خصوصی یک نوع حس نزدیکی را برمی‌انگیزد، و به این اشاره دارد که او می‌خواهد یک شوخی خصوصی را تنها با شما به اشتراک بگذارد.

 

4. رفتارش را تغییر می‌دهد تا رفتار شما را بازتاب دهد
نشانه های غیر کلامی اغلب واضح تر از نشانه های کلامی هستند. شخصی که از نظر احساسی به شخص دیگری وابسته است اغلب عادت های شخصی اش را تغییر می دهد تا شخصی را که با او تعامل دارد بازتاب دهد. پس اگر زمانی که به طرف او خم می شوید تا با او صحبت کنید او هم به طرف شما خم شد، و یا او با حالتی شبیه به شما رو به شما بنشیند، شما توجه و علاقه اش را جلب کرده اید.

 

5. به طور گذرا به تماس در آینده اشاره می‌کند
اگر مرد یا زنی اظهار کند که می خواهد در آینده بیشتر با شما ارتباط داشته باشد، می توانید فرض کنید که به شما علاقه مند است و تلاش می کند که بفهمد آیا شما تمایل دارید تا بیشتر او را بشناسید. قرار گذاشتن برای تمام افراد مجرد چالش زاست؛ شما باید به یاد داشته باشید که او ممکن است در حال تلاش برای فهم این باشد که آیا شما هم به او علاقه مندید یا خیر.

 

6. بیشتر از گذشته به وضع ظاهریش اهمیت می‌دهد بویژه جایی که شما حضور دارید.

 

7 . ممکن است در حضور شما کمی مضطرب باشد.
آرام و شمرده حرف می‌زند. هرچند لحظه یکبار وضع ظاهرش را چک می‌کند: اگر مرد باشد یقه اش را میزان می‌کند؛ آستین، پیراهن و لباسهای دیگر خود را مرتب و صاف می‌کند؛ موها یا ریشش را مرتب می‌کند و … واگر زن باشد روسری یا مقنعه یا چادرش را مرتب می‌کند، کلاسر یا کیفش را در دست جابجا می کند و …

 

8. به بهانه های مختلف بدنبال ارتباط با شماست البته سعی می‌کند هنجارها و عقاید شما را در این مورد درنظر داشته باشد.

خواهر محترم، حفظ چارچوبهای دینی و عقلی در رفتار و تقویت ارتباط قلبی با مبدأ هستی، تنها راهی است که انسانها را به اوج موفقیت‌های مادی و معنوی خواهد رساند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه