راه‌اندازی خدمات ویژه گوگل برای خبرنگارها

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

جوان ایرانی- شرکت گوگل در راستای ارتقاء خدمات خود، سرویس جدیدی را به صورت اختصاصی برای خبرنگارها ایجاد کرده است.

راه اندازی خدمات ویژه گوگل برای خبرنگارها

شرکت گوگل در راستای ارتقاء خدمات خود، سرویس جدیدی را به صورت اختصاصی برای خبرنگارها ایجاد کرده است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز از گوگل نیوز، این سرویس جدید که Google News Lab نام دارد می‌تواند گزارش‌های ویدیویی همزمان از رخداهای مختلف را در قالب یک چارچوب متمرکز به خبرنگارها ارائه کند.

در این ساختار جدید گوگل با استفاده از تلفیقی از سرویس‌های قبلی خود موفق به ایجاد یک سامانه جدید شده است که می‌تواند به صورت کلی تمامی محتوای مربوط به یک خبر خاص را در قالب گزارش‌های ویدیویی با کمک سیستم یوتیوب، گزارش‌های متنی با کمک سیستم گوگل نیوز به آنها ارائه کند.

این سیستم شامل چهار بخش اصلی خواهد بود، بخش نخست تحقیق است که معنای آن کاملا واضح بوده و از طریق سیستم‌های جستجوی گوگل می‌تواند خدمات مورد انتظار را به خبرنگارها ارائه نماید.

بخش دوم گزارش نام دارد و در آن می‌توان با کمک ابزارهای بصری گوگل مانند گوگل درایو به نگارش اخبار و گزارش مربوط به آنها پرداخت.

راه‌اندازی خدمات ویژه گوگل برای خبرنگارها - تصویر 2

سومین بخش توسعه خبر است که گوگل می‌تواند به عنوان یک منبع بسیار مفید برای انتشار خبر به کمک خبرنگارها آمده و در این زمینه به آن‌ها یاری برساند.

بخش پایانی نیز بهینه سازی نام گرته است که به خبرنگار اجازه می‌دهد تا باخورد صورت گرفته نسبت به خبر خود را با توجه به ابزارهای تحلیلی گوگل به دست آورده و بر همین اساس نیز نسبت به بهینه‌سازی ساختار خبرهای بعدی و یا خبرهای فعلی خود اقدام کند.

این سرویس برای همگان قابل دسترسی بوده و استفاده از آن نیاز به معرفی‌نامه خبرنگاری یا مدرک خاصی نخواهد داشت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه