حسگر اثرانگشت آیفون زیرسوال هکرها

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش موبایل:

جوان ایرانی- هکرها ادعا می‌کنند می‌توانند از روش احراز هویت از طریق اثر انگشت به گوشی کاربر دست پیدا کنند!

حسگر اثرانگشت آیفون زیرسوال هکرها

استفاده از حسگرهای اثرانگشت در گوشی‌های هوشمند به عنوان یک ابزار امنیتی با ادعای یک هکر سرشناس آلمانی که اعلام کرد روشی ابداع کرده که می‌تواند اثرانگشت افراد را کپی برداری کند زیر سوال رفت.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از ایسنا، یان کریسلر هکر سرشناس آلمانی می‌گوید، روشی را ابداع کرده که با استفاده از یک دوربین‌ عکاسی معمولی می‌تواند اثر انگشت افراد را کپی کند.

کریسلر گفت: با این روش انقلابی موفق شده با استفاده از نرم‌افزار در دسترس very finger یک کپی دیجیتال از اثرانگشت اُرسلا فاندر لین - وزیر دفاع آلمان - را بدست آورد.

به گفته او با استفاده از تصاویر باکیفیت دست وزیر دفاع آلمان در مراسمی در ماه اکتبر که از فاصله سه متری ثبت شده به اثر انگشت وی دست یافته است.

وی افزود: نمی‌توانسته تایید کند که اثرانگشت فاندر لین دقت لازم را دارد یا خیر، اما همچنان مطمئن بوده یک کپی قابل استفاده است.

وی در بیانیه‌ای به سایت سی‌نت گفت: من این عمل را با انگشت خودم در شرایط مشابه (دوربین مشابه و فاصله مشابه) امتحان کردم.

دفتر وزیر دفاع آلمان از اظهارنظر دراین باره خودداری کرده ولی یکی از نمایندگان وی گفت که از این موضوع بی‌اطلاع است.

روش ابداعی این هکر احتمالا کارایی اسکنرهای اثرانگشت به عنوان یک روش امنیتی را زیرسوال خواهد برد. در حالیکه این اسکنرها از دهه ۱۹۹۰ وجود دارند، اقدام شرکت اپل مبنی بر گنجاندن حسگر اثرانگشت در گوشیهای آیفون ۵S ایده استفاده از این حسگرها را احیا کرد.

شرکتهای سامسونگ و اچ تی سی بلافاصله با افزودن حسگر اثرانگشت در برخی از گوشیهای خود اقدام اپل را تقلید کردند.

این حسگر‌ها جانشین لزوم وارد ‌کردن رمز برای بازکردن قفل گوشی یا استفاده از سیستم پرداخت موبایلی شده اند.

در حالیکه چندین هکر بلافاصله پس از رونمایی از قابلیت تشخیص اثرانگشت در آیفون ۵S آسیب‌پذیری حسگر‌های اثرانگشت در برابر اثر انگشت جعلی را اعلام کردند، این حسگرها همیشه نیازمند دسترسی فیزیکی به اثر انگشت هستند.

شرکت‌های اپل و سیناپتیک سازنده حسگر‌های اثرانگشت مورد استفاده در گوشی‌های سامسونگ و دیگر شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند و لپ‌تاپ، در این باره اظهارنظر نکردند.

این اولین ‌بار نیست که یان کریسلر حسگر‌های اثرانگشت را به چالش می‌کشد. وی اولین فردی بود که نشان داد چه طور می‌توان با استفاده از چسب چوب حسگر اثر انگشت آیفون ۵S را فریب داد.

فرانگ ریگر - سخنگوی انجمن هکرهای اروپا - در آن زمان گفت: امیدواریم که این امر نهایتا به توهم مردم درباره‌ امنیت اثر انگشت پایان دهد. استفاده از چیزی که شما نمی‌توانید آن را تغییر دهید و هر روز آن را همه‌ جا باقی می‌گذارید به عنوان یک رمز امنیتی یک "حماقت آشکار" است. از آن زمان تاکنون محققان نشان دادند که اپل آسیب‌پذیری آیفون‌ شش و شش پلاس در برابر اثر انگشت جعلی را رفع نکرده است.

از سوی دیگر دسترسی به اثر انگشت الزاما بلافاصله دستگاه را آسیب‌پذیر نمی‌کند. گوشیها و تبلت‌ها که دارای حسگر اثر انگشت هستند هنوز نیازمند دسترسی فیزیکی به اثر انگشت برای بازشدن هستند و دست کم آیفون پس از دو روز عدم استفاده نیازمند وارد‌کردن رمز عبور از سوی کاربر برای بازشدن قفل علاوه بر وارد کردن اثر انگشت است.

کریسلر در بیانیه خود گفته است: پس از این ابداع سیاستمداران احتمالا هنگام سخنرانی در جمع دستکش خواهند پوشید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه