تلاش هتل‌های آمریکایی برای بلوکه کردن شبکه‌های وای.فای مجاور

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- البته اقدامات اینچنینی برخلاف قوانین بی‌طرفی اینترنت محسوب می‌شود.

تلاش هتل های آمریکایی برای بلوکه کردن شبکه های وای.فای مجاور

تعدادی از هتل‌های آمریکایی به منظور کسب سود بیشتر در تلاش هستند با بلوکه کردن شبکه‌های وای.فای مجاور، مهمانان خود را مجبور به استفاده از شبکه وای – فای خود کنند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، بدین منظور هتل ماریوت در حال لابی کردن با کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکاست تا مجوزهای لازم را در این زمینه کسب کند.

اقداماتی از این دست برخلاف قوانین مربوط به بی‌طرفی اینترنت محسوب می‌شود، زیرا مانع دسترسی آزادانه و رقابتی کاربران به شبکه‌های اینترنت قابل دسترسی می‌شود.

علاوه بر هتل ماریوت یک انجمن مرتبط با فعالیت‌های هتل‌داری نیز درخواست مشابهی را مطرح کرده تا مدیران هتل‌ها از حق مختل کردن شبکه وای.فای مجاور برخوردار باشند.

هتل‌ها معمولاً خدمات مختلف خود را با قیمت بسیار بیشتری به مهمانان ارائه می‌کنند و به عنوان مثال ممکن است هزینه دسترسی به اینترنت از طریق هتل‌ها حتی تا ۱۰ برابر گران تر از شرایط عادی باشد.

البته هتل‌ها مدعی هستند یکی از دلایل طرح چنین درخواستی تضمین دسترسی ایمن و مطمئن به خدمات وای.فای و عدم سرقت اطلاعات شخصی کاربران است.

گفتنی است هتل ماریوت بابت ارائه خدمات دسترسی به اینترنت بی‌سیم بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار از هر کاربر دریافت می‌کند که بسیار گران تر از قیمت ارائه این خدمات در حالت عادی است.

گفتنی است که هتل هیلتون نیز برنامه‌های مشابهی را در این زمینه در دست اجرا دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه