تبدیل بطری های پلاستیکی به کاغذ های ضد آب

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش اخبار فناوری:

تبدیل بطری های پلاستیکی به کاغذ های ضد آب

تبدیل بطری های پلاستیکی به کاغذ های ضد آب

گروهی از کارآفرینان جوان مکزیکی سیستمی را تهیه کرده اند که بطری های یک بار مطرف پلاستیکی را به کاغذ هایی تبدیل می کند. 

 

به گزارش راسخون ، این محققان بر این باورند که با این کار می توان برای تهیه هر تن کاغذ، از قطع 20 درخت و مصرف 56000 لیتر آب جلوگیری کرد. با این کار هزینه ها بسیار کم شده و کمک بزرگی به سیاره زمین خواهد شد.

 

تولید کاغذ با این روش حدود 15 درصد ارزان تر از تولید به روش سنتی است زیرا از آب و مواد شیمیایی مانند کلر استفاده نمی شود. هدف اصلی در این روش جلوگیری از نابودی درختان و کاهش هزینه های تولید است. در حال حاضر در مکزیک در هر سال 700000 تن کاغذ برای تهیه کتاب، دفتر، بسته بندی و تهیه دستمال کاغذی استفاده می شود.

 

محققان می گویند تولید یک تن کاغذ سنتی تاثیر 100 ساله بر محیط زیست دارد. کاغذ های تولید شده از این بطری ها بسیار محکم و استحکام آن فراتر از حد استاندارد است. این کاغذ ضد آب بوده و به راحتی با دست پاره می شود.

 

در ابتدا بطری ها با تکه های مختلف سنگ کربن کلسیم خرد می شوند و به شکل دانه دانه در می آیند. سپسددر معرض گرما و حرارت 100 درجه سانتیگرادی قرار می گیرند. پس از آن به شکل یک بسته بزرگ کاغذ لوله می شود.

 

این کاغذ در مدت زمان 6 ماه قابلیت تجزیه شدن دارد واز آنجا که دارای مقداری الکل است، جذب جوهر بر روی آن به خوبی انجام نمی شود.

 

منبع : گیزمگ

مترجم : فرزانه عالی نژادیان


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه