بیوگرافی ادری هپبورن، پری مهربان هالیوود / تصاویر ادری هپبورن

197678

گوگل غول جستجوگر اینترنتی , روز یکشنبه ۸۵ امین سالگرد تولد بازیگر افسانه ای بریتانیا ، آدری هپبورن را با یک نوشته ی صورتی رنگ از لوگوی گوگل گرامیداشت .

 

85 امین سالگرد تولد آدری هپبورن !

آدری هپبورن (متولد آدری کاتلین روستن ۴ می ۱۹۲۹ – درگذشت ۲۰ ژانویه ۱۹۹۳) بازیگر بریتانیا است و روابطی کاملا بشردوستانه داشته است. او به عنوان نماد مد و فیلم، در طول عصر طلایی هالیوود فعال بود و به رسمیت شناخته شده بود. او توسط موسسه فیلم آمریکا به عنوان سومین ستارهٔ بزرگ بازیگران زن در همٔه دوران معرفی شد و درفهرست بهترین مشاهیر بین الملل قرار گرفت.

 

adri17

او به چندین زبان از جمله انگلیسی، فرانسوی، هلندی، ایتالیایی، اسپانیایی و آلمانی صحبت می کرد.

پس از ظاهر شدن در چندین فیلم بریتانیایی و بازی در نقش دخترکی ساده‌دل و مهربان به نام ژی‌ژی در تئاتر برادوی در سال ۱۹۵۱ ، برنده جایزه اسکار برای بازی در تعطیلات رومی (۱۹۵۳) شد .بعد از آن موفق به بازی در فیلم هایی چون سابرینا (۱۹۵۴) ،داستان راهبه (۱۹۵۹)، صبحانه در تیفانی (۱۹۶۱) (او با بازی در این فیلم به موفقیت های قابل توجهی دست یافت ) ، معما (۱۹۶۳)، بانوی زیبای من (۱۹۶۴) و تا تاریکی صبر کن (۱۹۶۷) گردید .او برای نقش خود در تعطیلات رومی موفق به دریافت جایزه ی اسکار اولین بازیگر زن شد . درهمان سال ۱۹۵۴، او برنده جایزه تونی برای بهترین بازیگری در تئاتر آندین شد.

adri1
به مناسبت تولد ادری هپبورن، پری مهربان هالیوود

او موفق به دریافت سه جایزه ی بافتا به عنوان بهترین بازیگر بریتانیایی شده است.

او زندگی شخصی اش را کمتر با بازی در فیلم هایش دخالت می داد و بیشتر عمرش را در یونیسف گذراند . با کمک سازمان خیریه ،کمک های خیرخواهانه ی خود را در برخی از جوامع محروم ازجمله آفریقا و آمریکای جنوبی و آسیا بین سال های ۱۹۸۸ و ۱۹۹۲ انجام داد. در نهایت مدال آزادی ریاست جمهوری یونیسف را دردسامبر سال ۱۹۹۲ دریافت کرد وسرانجام در سن ۶۳ سالگی در اثر ابتلا به سرطان روده در سوئیس درگذشت.
adri18

به مناسبت تولد ادری هپبورن، پری مهربان هالیوود

آدری هپبورن بازیگرمعروف فیلم (صبحانه در تیفانی ) در بروکسل پایتخت بلژیک به دنیا آمده است، او دوران کودکی اش را بین بلژیک، انگلستان و هلند و در طول جنگ جهانی دوم گذرانده است.
او درآمستردام، شروع به یادگیری رقص باله توسط سونیا گاسکل کرد و قبل از رفتن به لندن در سال ۱۹۴۸ به ادامه آموزش باله توسط ماری رومبرت پرداخت و به عنوان یک دختر کر در تئاترموزیکال ادامه ی فعالیت داد .
ازکارهای قابل توجه او این است که در سال ۱۹۵۳ موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم تعطیلات رومی شده است .

adri2 adri4 adri5 adri6 adri7 adri9 adri10 adri12 adri13 adri14 adri15 adri16 download

گوگل غول جستجوگر اینترنتی , روز یکشنبه ۸۵ امین سالگرد تولد بازیگر افسانه ای بریتانیا ، آدری هپبورن را با یک نوشته ی صورتی رنگ از لوگوی گوگل گرامیداشت .
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه