بررسی کاربرد عینک گوگل در عملیات نظامی

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

ایتنا – کارشناسان بر این باورند از آنجا که عینک گوگل مانع دید نمی‌شود و دسترسی بسیار سریعی به اطلاعات دارد، گزینه مناسبی برای عملیات نظامی است.

امروزه کاربردهای گوناگون و چندمنظوره‌ای برای عینک گوگل (Google Glass) مطرح می‌شود و این طور که پیداست روز به روز قابلیت‌های این ابزار پوشیدنی در حال افزایش است.

در گزارشی جدید عنوان شده که ارتش آمریکا مشغول بررسی امکان به کارگیری عینک گوگل در میدان‌های نبرد است.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از رایورز به نقل از پایگاه ونچربیت، تیم تحقیقاتی یکی از شاخه‌های نیروی هوایی آمریکا موسوم بهBATMAN ، در پایگاه نیروی هوایی رایت پترسون واقع در شهر دیتون در ایالت اوهایو، در حال بررسی کاربردهای نظامی عینک گوگل است.
به نظر می‌رسد نتایج به دست آمده رضایت‌بخش بوده است.

قابلیت ردیابی بسیار پایین، استتار عالی و نیاز به انرژی بسیار کم، از جمله قابلیت‌های مثبت عینک گوگل جهت مصارف نظامی محسوب می‌شود.

کارشناسان بر این باورند از آنجا که عینک گوگل اولاً مانع دید نمی‌شود و ثانیاً دسترسی بسیار سریعی به اطلاعات دارد، آن را برای عملیات نظامی مناسب ساخته است.

از جمله کاربردهای احتمالی گوگل گلس در جنگ‌ها می‌توان به ایفای نقش کنترلگر هوایی خط مقدم و انجام عملیات جست‌وجو و نجات اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، تیم تحقیقاتیBATMAN در حال تولید نرم‌افزار ویژه‌ای است تا از طریق به کارگیری آن در سیستم عامل عینک‌ها، قابلیت‌های ویژه‌ای به این ابزار بیافزاید.

گفتنی است طبق برخی گزارش‌ها، شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک نیز به تست عینک‌های هوشمند روی آورده است.

البته این عینک‌ها، Vuzix هستند نه گوگل گلس.
این عینک توسط شرکتی به همین نام که جزو سازندگان ابزارهای پوشیدنی تعاملی به شمار می‌رود تولید می‌گردد.

صاحب‌نظران Vuzix را رقیبی برای گوگل گلس به شمار می‌آورند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه