امسال چهار میلیارد ساکن کره زمین اینترنت ندارند

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

جوان ایرانی- براساس آمار به دست آمده دسترسی به اینترنت وابستگی مستقیمی به فرصت‌های اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد.

امسال چهار میلیارد ساکن کره زمین اینترنت ندارند

بر اساس گزارش تازه یکی از کمیسیون‌های سازمان ملل ۵۷ درصد از ساکنان کره زمین در سال ۲۰۱۵ به طور منظم به اینترنت دسترسی ندارند.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از فارس، در حالی که شرکت‌های فناوری به طور مرتب از افزایش تعداد کسانی سخن می‌گویند که به اینترنت و وب دسترسی دارند آمار نشان می‌دهد که حدود ۴.۲ میلیارد نفر در کل دنیا نمی‌توانند از امکانات فضای مجازی بهره بگیرند.

بیش از ۸۰ درصد از مردم کشورهای توسعه یافته در حال حاضر به اینترنت دسترسی دارند، اما این رقم در کشورهای فقیر و توسعه نیافته تا ۶.۷ درصد سقوط می‌کند. نابرابری جنسیتی هم این مشکل را تشدید می‌کند.

اگر چه ممکن است برخی ابتکار عمل‌های شرکت‌های بزرگ فناوری به میزان کمی به کاهش این مشکل کمک کند، اما سازمان ملل معتقد است که راه حل واقعی مشکل مذکور باید جامع‌تر باشد و تا دولت‌ها برای کاهش فقر و تبعیض گام برندارند و خدمات اینترنت پرسرعت ارزان قیمت ارائه ندهند چالش مذکور برطرف نمی‌شود.

همچنین عدم دسترسی به محتوای اینترنتی به زبان‌های محلی مشکل مهم دیگری است که باعث می‌شود مردم بسیاری از کشورها تمایلی به استفاده از اینترنت نداشته باشند.

البته خبر خوب این است که شرایط در آینده بهتر خواهد شد. تا سال ۲۰۲۱ حدود ۶۰ درصد مردم جهان به اینترنت دسترسی خواهند داشت.

همچنین استفاده از اینترنت موبایلی نیز رشد چشمگیری خواهد داشت و تعداد کاربران خدمات دیتای همراه تا سال ۲۰۲۰ تقریبا با تعداد کاربران تلفن‌های همراه برابر خواهد شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه