استفاده مایکروسافت از منوی استارت ویندوز 10 برای نمایش تبلیغات برنامه‌ها!

سرویس فناوری جوان ایرانی به نقل از ایتنا؛ بخش سیستم عامل:

جوان ایرانی- ممکن است مایکروسافت بابت قابلیت جدید خود هیچ هزینه‌ای از توسعه‌دهندگان دریافت نکند.

استفاده مایکروسافت از منوی استارت ویندوز 10 برای نمایش تبلیغات برنامه ها!

بر کسی پوشیده نیست که درآمد از طریق به نمایش گذاشتن تبلیغات آنلاین ترفندیست که برخی شرکت‌های نرم‌افزاری سالانه میلیاردها دلار از طریق آن درآمد کسب می‌کنند؛ اما به راستی با گنجاندن آن در ویندوز ۱۰ موافق هستید؟

اگر شما هم بیلد ۲۰۵۶۵ ویندوز ۱۰ دسکتاپ را که به تازگی برای ویندوز اینسایدرها منتشر شده است نصب کرده‌اید، بدون شک متوجه گنجانده شدن قسمت پیشنهاد‌ها “Suggested” در منوی استارت شده‌اید.

البته منظور از تبلیغات، کالا و یا محصول خاصی نیست بلکه این سیاست در راستای افزایش استفاده از استور یکپارچه ویندوز می‌باشد به گونه‌ای که ردموندی‌ها بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده طبق مشخصات و فعالیت، اپلیکیشن‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهند.

هرچند قسمت “Suggested” منوی استارت ویندوز ۱۰ هم‌اکنون تنها برای اینسایدرها قابل مشاهده بوده، با این حال افزوده شدن آن در نسخه RTM در غالب یک بسته به‌روزرسانی دور از ذهن نخواهد بود.

استفاده مایکروسافت از منوی استارت ویندوز 10 برای نمایش تبلیغات برنامه‌ها! - تصویر 2

این نکته را به خاطر داشته باشید که ممکن است مایکروسافت بابت این قابلیت هیچ هزینه‌ای از توسعه‌دهندگان دریافت نکند، زیرا هیچ اجباری در دریافت پیشنهاد‌های مذکور در کار نیست و کاربران به راحتی می‌توانند آن را پنهان و یا به کل غیرفعال کنند.

البته با طی کردن مسیر Settings > Personalization > Start و سپس فعال کردن گزینه Occasionally show suggestions in Start امکان بازگشت آن نیز امکان‌پذیر است.

منبع : فارنت

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه